החיים כמשל

"החיים כמשל" – למה הכוונה?

בהיותי בוועד הבית שלי בשנה האחרונה, החלטתי להוציא מזכר ברוח חדשה לכל דיירי הבניין. עד כה ההודעות היו די רשמיות, עם כי בהחלט לבביות. כעת החלטתי "לצאת מהארון" במובן זה שאפרש להם את השקפתי על החיים, באמצעות משהו שמשותף לכולנו, כל דיירי הבניין שלי, הסחלב 18, חיפה.

אני משתפת ממה שקורה בחיים שלי, ביחוד בפורום שלי, היכל האור (מזומנים באהבה להכנס ולכתוב בו), משום שלדעתי הכל אמת, הכל מציאות אותה ניתן לפרש בפשט ובדרש…גם כסמליות…כמו בחלום אחד גדול. ובקיצור, זה מה שתליתי על לוח המודעות, בשתי כניסות הבניין שלי, בתאריך 9.9.05:

 הגיג לשבת – באהבה לכל דיירי בניין הסחלב 18

נפילת החומה – שבירת מחיצות?

פרטיות. מושג כל כך חשוב לנו, כבני אדם.

שמירה על הגבולות – שלנו. של ביתנו, של חצרנו, של עירנו, של מדינתנו.

שמירה על הקיים. בהחלט ערך מקובל מוסכם על רוב בני האדם.

וכיצד ומדוע אנו שומרים על הקיים?

על ידי הצבת חומות, על ידי הצבת גבולות: "זה שלי – זה שלך!", "עצור – גבול לפניך!".

אנו זקוקים למרחב מחיה מוגדר, לשקט לבטא את האינדיבידואליות שלנו. לפרטיות.

אומרים שחברים אפשר לבחור. בני משפחה אי אפשר לבחור. מסתבר שגם..שכנים אי אפשר לבחור. צריך לחיות עם "מה שיש" ולנסות לשמור על הרמוניה עד כמה שאפשר.

בעולם הרוחני, לכל דבר יש סמליות ופשר, גם מעבר ל"צורה" ול"חומר". האמונה הראשונה, של עידן המודעות בו אנו חיים כעת, מכונה גם "עידן הדלי", אומרת ש"אין מקריות". אין כזה דבר "במקרה"… אלא ישנם

"צירופי מקרים" – אנשים מתחילים לשים לב להכוונה כלשהי, למקרים שמצטרפים בצורה מדהימה.

בעולם זה, בו אנו נשמות שמתגלמות בגוף, אנו חווים דרמות, בהן אנו לומדים על עצמנו, על אמונותינו, צרכינו ועוברים שעורים עם נשמות אחרות. כבר אמר שקספיר, המחזאי הדגול:

"כל העולם במה – וכולנו שחקנים!"

אך היות ואנו לא זוכרים, לא מודעים למי שאנו באמת,(נשמה נצחית) אנו מזדהים עם התפקיד שאנו מגלמים.

לכל מיני אנשים אנו מגלמים, אגב, תפקידים שונים. למשל? תפקיד של "בעל" / "אשה", תפקיד של "אמא/ אבא", "ילד/ילדה", "שכן/שכנה", "חבר/חברה" (ויש כל מיני חברים ועם כל אחד אולי יש לנו תפקיד שונה: המנחם, היועץ, הזקוק לעזרה, המצחיקן, הבכיין, ועוד..כמיטב דמיוננו וכישורינו..),"אוייב" ועוד..מגוון תפקידים יש לנו.

אנו חווים את הדרמות במצב של "הרדמה", מבחינת המודעות העליונה. אנו מזדהים איתם. רגשית, מנטאלית, חוויתית.

מאורעות מבחוץ משקפים לנו תהליכים פנימיים שקורים בתוכנו.

למשל?

תהליך ההתנתקות – שהיה כואב וקשה לכל העם, לא משנה באיזה צד דגל. של הממשלה והצבא, או של המתנחלים. הוא מסמל צורך עכשווי לפנות שטח חומרי. שטח שהיה שייך לנו בעבר. (לפני כן היה שייך למישהו אחר הרי, וכן הלאה..) קשה לעזוב מה ששלנו. מה שמוכר. אך לפעמים יש צורך. יש חזון עליון יותר, החזון של השלום הכולל באזור. עבורו חייבים ללמוד לוותר, לעתים…זה כואב אך חיוני..

וכעת נעבור לדוגמא מתוך הבנין, "הסחלב 18" – הגיע לבניין שכן חדש. השכן התחיל לפרק את החומה. הדבר צרם לכל הדיירים. לפחות למרביתם. הרעש עיצבן והפריע. חוסר האסטטיות של החומה ההרוסה, שעדיין פוגם בשלמות הבנין החיצונית…

אך אולי…? אולי יש כאן סמליות כלשהי? בואו נחשוב, אם היה זה חלום. חלום שאתם חולמים בלילה. ובחלום הייתם חולמים שמגיע מישהו חדש והורס לכם חלק מהחומה שבניתם, שמגינה על ביתכם, על מכוניותיכם. על הרכוש שלכם.  נאמר, הייתם מתעוררים בבוקר ומגיעים למישהו שפותר חלומות. אולי אתם עצמכם הייתם משכילים לפתור את החלום. בדרך הבאה. כל דבר מסמל משהו.

מה מסמלת "חומה"? היא מסמלת מחיצה. משהו שבונים לצורך של הגנה. לצורך שמירה על המרחב.

ואם כן, מה מסמלת "שבירת החומה" (רמז: נפילת "חומת ברלין)…משתמשים בביטוי "החומות נפלו בינינו"…

חדש – תמיד מייצג משהו חדש שנכנס לחיים. בין אם זו אמונה חדשה ותורמת לנו, אנרגיה חדשה של חיוניות, ביצוע, הזדמנות חדשה… חדש תמיד מסמל..חדש.

דייר חדש שנכנס לבניין שהיה קיים שנים רבות – משהו מתרענן א צ ל נ ו. בתוך החיים  ש ל נ ו.

החומות נופלות – אולי אין יותר צורך בהתגוננות, בחשדנות. אולי אפשר יותר להיפתח לאמון? לידידות? ליחסים הרמוניים? אולי אפשר להשכיל ולראות שמעבר לתווית הכל כך אנונימית, כל כך שבלונית וחד ממדית שעליה כתוב "ש כ ן "  ..אולי  ש ו כ ן  שם..בן אדם? אולי אפילו בן אדם נחמד? אולי אפילו בן אדם שהיה מעניין ונעים וכדאי לכם להכיר???? מי יודע… (:

רעשים טורדניים…. החציבות, הקידוחים של "הדייר החדש" (כאמור מבחינה סמלית: אלמנט חדש שנכנס לכל אחד כאן לחיים שלו) – מאוד מפריעים….

מסתבר שהם מסמלים..רעשים ..פ נ י מ י י ם!!!! דאגות, טרדות יומיומיות, מועקות, פחדים….

אם נדע להשקיט את הפחדים והרעשים הפנימיים ולהיות קשובים לשקט, ללב, לא נצטרף "תזכורת חיצונית" (שווה לנסות. בייחוד בין שתים לארבע…(:  )

הברושים – מה מסמל לנו עץ? הוא מסמל צמיחה. הוא מסמל יציבות. לעצים יש הרבה פירושים. ובכן, הגיע גנן חדש (שוב, אלמנט של חידוש בצמיחה! שימו לב!) לדעת,ו כדאי היה לכרות למחצה את הברושים שגדלו ושגשגו להם פרא. אכן, יפים היו. אך "לא מסודרים". הם הפריעו לאחדים מהדיירים והיו מקובלים ורצויים בעיני אחרים.

הגיזום שלהם הינו לצורך שיפור, לצורך נתינת צורה וסדר, לצורך התחדשות שלהם.לעתים, יש להוציא מחיינו דברים מיותרים שמפריעים למהלך התקין של חיינו. לפעמים יש לדעת לשחרר את העבר  ולא לזכור "מה היה טוב ויפה" ולהתרפק עליו בגעגועים, אלא לראות מה יש  ב ה ו ו ה. מה יפה בהווה. וסך הכל הצורה של הברושים מאוד אסטטית ומסודרת.

המרחב שמחבר בין שני חלקי הבניין – שני החלקים מסמלים גם את "שתי אונות המוח" – הימנית והשמאלית. השמאלית – הגיונית, מנתחת, לוגית. הימנית – אינטואיטיבית, יצירתית, קולטת. המעבר- החיבור.

המעבר שלנו היה מבולגן והיה עליו עומס רב. התבצע פינוי של מה שמיותר. כל מה שמיותר, מבלגן, מפגע תברואתי, כלשון חלק מכם – סולק. נשאר רק "חדר כושר" שבו אפשר להתאמן ולשפר את הכושר שלנו. גופני, ואולי זה מסמל גם מנטאלי.

הסחלב 18 – 18 מסמל בגימטריה: חי. חיים. בחרנו לחיות ברחוב שמסמל אותו פרח יפה שנחשב כנדיר. בחרנו כנראה, להעריך את מתנת החיים.

ישנן דרכים רבות להסתכל על העולם. זו דרך אחת. דרך רוחנית ומשעשעת, שמוצאת בכל דבר, מלבד היותו מה שהוא, דברים סמליים, רבדים עמוקים יותר.

שתהיה לכם שבת שלום. שתשרור הרמוניה, אהבה ושמחה במשפחותיכם ובביתכם.

בברכת אור ואהבה

אילנה

הממלאת תפקידים של: ועד הבית, גזברות, ועד קישוט, אמא, מורה רוחנית, מטפלת (תפקידים סודיים למיניהם), וכולי… וגם סתם שכנה…סתם אחת שמשתדלת לא להפריע ושלא יפריעו לה…..

"טוב שכן טוב – משמן טוב" ושמן..זה מאוד …בריא…..

שבוע טוב..לא לקחת הכל יותר מידי ברצינות…לדעת גם קצת לצחוק…..

נ.ב.

הייתם רוצים להיות שכנים שלי? (:

חזרה לעמוד מאמרים ותקשורים

צור עימי קשר

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

טלפון (חובה)

הקלד את הטקסט:
captcha

חדשות מרכז לוטוס
ברוכים הבאים לאתרי המחודש, מוזמנים לסייר לכם בין התכנים השונים באתר וליצור עימי קשר באמצעות עמוד צור קשר בתפריט הראשי.גלישה נעימה לכולכם. אילנה.

 

יצא לאור ספרי החדש: "רימונים של קיץ"


יצא לאור ספרי החדש: "התחברות פנימה - מדריך לפיתוח התקשור"

conect cover new

 
בקרוב: קורסים: תקשור והתפתחות רוחנית. הילינג אור הנשמה - למתקדמים (מטפלים ומתקשרים) קבוצת מודעות להתפתחות רוחנית.
בקרוב: קורסי רייקי 1+2, קורס תקשור – התחברות פנימה
התחברו באמצעות הסקייפ!