זוגיות בהיבט רוחני

זוגיות – בהיבט רוחני 
אילנה בהט /מדריכי האור

מדוע אתם באמת בזוגיות?

מה מניע אתכם לבחור בבן זוגכם?

מדוע אתם נשארים בקשר שאינו טוב לכם?

ממה אתם כל כך מפחדים ולמה?

מה מטרת הסבל בחיי נישואין, אם בכלל?

מהו השיעור העיקרי של "זוגיות"?

האם כדאי ונכון להתגרש?

למה עליכם להיות מודעים?

"שיעור זוגיות הינו שעור עיקרי בתכנית האלוהית. מלכתחילה ברא אתכם אלוהים כזר ונקבה בגוף אחד. הייתם יחידה אוטונומית שלמה, ניתן לכנות זאת כך.

אבל, מאחר והוחלט ללמד את האנושות שעור בדואליות, הופרדתם לזכר ולנקבה.

יש בכם תוכנה המושתלת בצפנים שלכם, הגורמת לכם לחפש, כבר מגיל צעיר, את "החצי השני" שלכם. יש בכם כמיהה לחיבור, להיות שלם.

גם החברה בה אתם גדלים מעודדת את ההתחברות לזוגות זוגות, כפי שהיה בתיבת נח (אחד מהשליחים שלנו).

החיבור נעשה לצורך יצירת האני השלם, סיפוק כל הצרכים של הפרט – רגשיים, מיניים, מנטאליים, כלכליים ורוחניים.

היות וחסמו לכם חלק מהראיה המרחבית ההיקפית שלכם, סגרו לכם ארבעה מתוך שנים עשר סלילי הד.נ.א.המקוריים שלכם (דבר המכונה: "השתקה גנטית"), רואים אתם את התמונה החלקית.

פעמים רבות – מבעד לצעיפי אשלייה ולמסכות.

אתם בוחרים בני זוג מכמה סיבות:

שיקולים מיניים, חברתיים, כלכליים, מוסריים (בחברה בה אתם מתגלמים כרגע!) השלכת ציפיות להשלמה בתחום מסויים על מישהו אחר ש"ישלים אתכם", שאינה תמיד מודעת. אתם בוחרים גם כתוצאה ממוסכמות חברתיות שמושתלות בהם עמוק ואשר לעתים אף אינכם מודעים להן, תכניות של הוריכם, שנובעות משיקולים של טובתם האישית (חברתית, כלכלית, פוליטית, רגשית ועוד), שאף הן אינן תמיד גלויות ומודעות, מהיותן מוצפנות בכם עמוק כמערכות אמונה שורשיות.

לעתים, אתם חושבים שהבחירה נעשתה רק על ידיכם, ואין זה כך. היות ואתם מושפעים מהלך הרוח הסביבתי חברתי ומשפחתי. כמובן שבחברות שנהוגים "שידוכים", הם פועלים מסיבות של תועלת אישית, על פי רוב מעמדית – חומרית.

אתם מונעים בבחירת שותפיכם לזוגיות על ידי הצורך הקיומי של המין האנושי – רצון לביטחון.

אתם מפרשים זאת כרצון לביטחון כלכלי, מעמדי, מיני, רגשי ועוד.

מניע הביטחון הינו עמוק ביותר. מה שמסתתר מאחוריו הינו אלמנט של פחד.

אולי תתפלאו לשמוע זאת. הפחד להישאר "לבד", בודדים, בלתי ממומשים, הפחד לא להיות כמו כולם (דבר שמשורש בכם כמין מאוד עמוק ויש לו מטרה – רעיון האחדות, שהוסט מכוונתו המקורית הראשונית).

לא נאמר שאין כאן גם רגשות אחרים כמו: הרצון לאהוב ולהיות נאהבים, שמוטבע אף הוא בד.נ.א. שלכם.

הכמיהה להתמסרות מלאה בגוף, נפש ורוח, הזיכרון הלא מודע של להיות באחדות ובאהבה שאתם נושאים איתכם כגזע וכמין. נושא זה חוזר ועובר כחוט השני ביצירות ובשירים של המין האנושי, בכל הזמנים ובכל התרבויות.

פעמים רבות, השיקולים שלכם לבחירת בן/בת זוג אינם מודעים.

פעמים רבות משיכה נוצרת כאשר קיים זיכרון של הישות מרבדי התגלמות שונים, מקבילים, שאתם קוראים להם "גלגולי חיים".

לעתים, הנשמות זוכרות תקופות שלכם כנאהבים, או כקשורים בקשרי אהבה מסוג אחר כלשהו, ומזהות מיידית זו את זו. קטלוג הרגשות, מעלה מיידית את הרגשות הזכורים לו, שכבר נחווים. זהו ההסבר לתופעה שאתם קוראים "אהבה ממבט ראשון".

פעמים רבות זהו ההסבר לתופעת ה"התאהבות". זיהוי נשמה מוכרת ואהובה, ברובד העמוק ביותר.

כאשר התופעה מתרחשת משני הצדדים, אצל כל אחד מבני הזוג (יהיה מינם אשר יהיה) וכאשר תנאים הולמים קיימים (מוסכמות המקובלות אצל שתי הנשמות, כאחת) – וקיימת הסכמה ובחירה – נוצר החיבור הזוגי.

או אז, אתם נכנסים לשעורי צמיחה במערכת המכונה: זוגיות.

אם השעורים ששני בני הזוג בחרו אינם מתנגשים בשעור של שמירת גבולות והגדרת הנשמה כיחידה אנרגטית עצמאית, הם יכולים לחוות אושר גדול.

במקרים רבים, אצל בני אדם בשעור הזוגיות חלים משברים, התנגשויות, התנגחויות, ניתוקים – רגשיים, או פיסיים, מנטאליים ורוחניים. (אתם מקבלים זאת כמובן מאליו, וגם בקרב זוגות שחיים באהבה הדדית).

כל זאת נועד לכך שהנשמה תלמד חוסר תלות, כיצד להיות "שלם" בתוך מעגל וישנם כמובן שעורים רבים נוספים.

מערכות יחסים של זוגיות מהוות מנוף רב ערך לצמיחה. זאת בתנאי שנעשית הכרות לעומק עם העצמי הפנימי של הפרט, חיבור למהות הנשמה, הבנת מהות השעורים הנחווית, בשלב כלשהו בתהליך.

במקום של עבודה פנימית, משני הצדדים, השותפים במערכת, כאשר משולב הרצון לאהבה  ולאושר בלתי תלויים וההכרה כי יחוו אותם עם השותף הנבחר, יתהווה חיבור רב ערך לצמיחה רוחנית בדרך האור.  ולעתים אף זרז לצמיחה רוחנית.

לעתים, מערכות יחסים במבט מחוץ להן, למשקיף האובייקטיבי, נראות בצורה שונה ממה שהן באמת.

פעמים רבות אתם מתפלאים לשמוע על זוגות של חברים, בני משפחה או אנשים ידועים לכם, שמתגרשים. זאת משום שהם נראו לכם כמו "צמד חמד", "זוג יונים" וכל כך מאוהבים או מתאימים.

אין לכם את היכולת והכלים לראות, מה באמת מתחולל בפנים הקשר, עד כמה ממנו הינו שקר של אחיזת עיניים כלפי חוץ, ואף אחיזת עיניים של האוחזים בקשר.

היות ואתם מתייחסים כל כך ברצינות לעצמכם, למערכת האמונות ולרגשות שלכם, אתם מאמינים שכל מה שאתם חושבים הינו מציאות אובייקטיבית.

אין אתם מודעים כלל לעובדה, שבן זוגכם רואה את הדברים, שלכאורה מבחוץ נראים בצורה שווה, שונים לחלוטין.

מערכת האמונות, רגשות, ציפיות וההבנה – ש ו נ ה.

לשם הבנת המשותף במערכת היחסים, מומלץ לכם להשתמש בתקשורת מקרבת. דברו עם שותפיכם לקשר (בן/בת זוג) על  א י ך אתם מרגישים, ולא מה אתם  ח ו ש ב י ם.

הציעו לשותפכם לקשר לדבר על רגשותיו להגדיר את מערכת הציפיות שלו. הרגישו שאתם ראויים לטוב ביותר, והבינו שאין לכם צורך לסבול מקשר מעיק ולא משמח, אם אתם בוחרים לצמוח בדרך של שמחה.

כמובן שהרשות נתונה, כי גם דרך הסבל והכאב אתם לומדים, ולעתים נשמתכם בוחרת לחוות את "מבחני האש", כפי שהם מכונים בעולמות העליונים.

מבחנים של כאב לצורך היטהרות והזדככות הנשמה ולצורך יצירת אמפאטיה.

לעתים אנשים חווים סבל רב במערכת יחסים חשובה להם, וזאת מתוך בחירה נשמתית והסכם עם בן הזוג.

הסיבות יכולות להיות הבנה של מגוון רגשות, יצירת אמפאטיה לצורך מתן עזרה לזולת בטווח מאוחר יותר עם הבנת השעור הפרטי, לקחים קארמתיים (שאנו מעדיפים לכנותם "שעורי צמיחה"), זיהוי ומידור העצמי וגבולותיו, יכולת שליטה ובחירה ברגשות, שינוי וצמיחה.

כמובן שבחיי היומיום אין הם מודעים לכך, שקיים הסכם ברובד הנשמתי.

רבים מכם כה מפחדים משינוי ונאחזים כ"בקרנות המזבח", במערכת יחסים שמיצתה עצמה וחוזרת שוב ושוב על שעורים של: תלות, כאב, שתלטנות, השפלות, כאבים, ריקנות, אי אמון, שעמום הדדי או כיוצא באלו.

נושא הביטחון חשוב לכם מאוד, גם אם הוא למראית עין. רוצים אנו להאיר לכם משהו חשוב:

ביטחון הינו צורך קיומי חזק, שפורש לא תמיד נכון.

אתם יכולים לבפעיל ביטחון בעצמכם, ביטחון בכוח עליון- שתוכלו לכנותו אלוהים (או בכל שם אחר אליו אתם מרגישים חיבור עם מערכות האמונה שלכם), ביטחון שהכל קורה תמיד לטובתכם העליונה.

אתם אנרגיה בתהליך של למידה וצמיחה, ואל לכם להיתקע זמן רב מידי במצב שאינו מיטיב עם נשמתכם – אם כי הרשות נתונה.

אנו, שכה אוהבים אתכם וצופים בכם מקדמת דנא, מנסים להבין את פשר הפחדים שלכם.

לפחד יש ממשות בדיוק כשם שלביטחון ולאמונה יש ממשות.

ברובד העליון הכל קיים. כל מה שאתם מאמינים בו, נוצר ומתהווה.

אנו ממליצים על השימוש בארבעת "האסים של המודעות" שהינם: אהבה, אמת, אמונה, אחריות אישית ובכלי של האומץ, בכל תחום בחייכם.

קלפו את השכבות, המסכות, הדרמות – והגיעו אל  ה מ ה ו ת. "

מתוך: "שחר עלות התודעה – מפתחות להארה אישית ופלניטרית", אילנה בהט / מדריכי האור, הוצאת לוטוס, 2000. © (*ניתן להשיג ישירות אך ורק דרכי)

המשך הפרק דן ב"שעור גירושין" – גירושין כקרש לצמיחה.

טיפולים בנושא זוגיות:

כשמגיעים אלי עם בעיה בנושא הזוגיות (אין בכלל, או יש לא מספקת ורצויה) אני בודקת קודם כל

את מהות הקשר מבחינה אנרגטית: יש או אין חיבור. יש או אין קארמה שלילית ואחיזה שיש לרפא ולשחרר. התאמה בין בני הזוג האם יש: בגופים פיסי, רגשי מנטאלי ורוחני. אם אין בכלל או יש חלקית ומסבירה מה המשמעות של החיבור או חוסר החיבור.

לעתים, אני מזהה שיש נדר פרישות מגלגול קודם שיש להתיר. אני עושה זאת בעזרת מלאכי הקארמה. נדר זה נמצא אצל אנשים רוחניים שהיו נזירים, נזירות, אנשי דת, כמורה, כוהנים במקדשים וכדומה. הנדר אינו משוחרר לאחר המוות, אלא ממשיך עם האדם ומפריע למהלך זוגיות תקינה. לעתים האדם בכלל לא מוצא זוגיות, לעתים הוא חווה קשיים עם בני המין השני, לעתים הוא נמצא במערכות זוגיות שונות, אך הן מתפרקות בסופו של דבר.

באמצעות קלפי הטארוט אני רואה את המחשבות והרגשות של בני הזוג אחד לשני, את רצון הנשמה, מזהה אם יש פחדים ואת הפוטנציאל.  אם הפוטנציאל טוב – נפלא. אני מבשרת זאת לאדם השואל. אך אם יש פוטנציאל שלילי, אני מאבחנת דפוסי מחשבה של האדם לגבי זוגיות. דפוסי מחשבה ואמונות אלו, שמצויות במודע וגם בתת המודע, ממגנטות לו את החוויות שהוא עבר, עובר ויעבור גם בעתיד.עתים עולה לי גלגול קודם של האדם שמשפיע על אמונותיו השליליות לגבי זוגיות. אני בודקת אם יש צורך לרפא ועושה עם האדם תיקון לגלגול. ואז החתמה חדשה של אמונות רצויות לגבי זוגיות מאושרת.

לעתים, יש צורך בריפוי ובשחרור קארמתי עם בני זוג קודמים, שמפריעים להמשך זוגיות רצויה. או שיש צורך בריפוי קארמתי בין בני הזוג הנוכחיים. טובתם העליונה נעשית תמיד! בין אם ניתוק הקשר, בין אם חידוש וחיזוק.  ההחלטה נעשית במועצת הקארמה, גורם שמיימי רוחני עליון שאחראי על גורלותיהם ושעוריהם של בני האדם.

ניתן להגיע עבור עצמכם לטיפול ואפשר לשלב גם טיפול זוגי – יעוץ רוחני, שחרור קארמה שלילית, שיכולה לכלול כעסים, פחדים, חרדות נטישה וכדומה, לשם חיזוק הקשר.

היות וחוויתי גם את שעור נישואין, שהיו בהתחלה נפלאים ומוצלחים מאוד שנים רבות, גם משבר בחיי הנישואין שהתפרקו ואז  חיים במערכת קשה, וגם גירושין שהביאו למימוש עצמי ולעוצמה – יש בידי כלים לעזור לכולם.

אשמח לעזור גם  ל ך.

באהבה ובברכה,

 

אילנה בהט  

 

טל': 7662055 – 050

צור עימי קשר

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

טלפון (חובה)

הקלד את הטקסט:
captcha

חדשות מרכז לוטוס
ברוכים הבאים לאתרי המחודש, מוזמנים לסייר לכם בין התכנים השונים באתר וליצור עימי קשר באמצעות עמוד צור קשר בתפריט הראשי.גלישה נעימה לכולכם. אילנה.

 

יצא לאור ספרי החדש: "רימונים של קיץ"


יצא לאור ספרי החדש: "התחברות פנימה - מדריך לפיתוח התקשור"

conect cover new

 
בקרוב: קורסים: תקשור והתפתחות רוחנית. הילינג אור הנשמה - למתקדמים (מטפלים ומתקשרים) קבוצת מודעות להתפתחות רוחנית.
בקרוב: קורסי רייקי 1+2, קורס תקשור – התחברות פנימה
התחברו באמצעות הסקייפ!