תקשור – קארמה

קארמה

מהי? איך זה קשור אלינו?

 

"יש לו קארמה טובה", "יש לו קארמה רעה", ביטויים שחוזרים ביומיום, לעתים בתוספת חיוך. אתם לא ממש מבינים מה זה, נכון?

אין ספק שאתם רוצים לדעת. הנחה, כמובן.

אם אתם ממשיכים לקרוא, סימן שההנחה מבוססת.

אם אתם מפסיקים כאן, טרם הגיע הזמן שלכם לדעת. חבל, אך מקובל.

משחק מילים הקשור לאותיות המילה יוצר את ההסברים הבאים:

קרה מ-ה', רקם – ה'.

נהוג לקשר את המושג "קארמה" או "קרמה" עם הגורל. בערבית: "מכּתוב" (נכתב מלמעלה).

הסבר אחר משווה את המונח ל"חוק הסיבה והתוצאה". לכל מעשה יש השלכות. כשאתה עושה מעשה טוב שעוזר למישהו, עוזר לסביבה, הרי "יצרת קארמה טובה". לעומת זאת כמובן, כשאתה פוגע באדם אחר או בסביבה, "יצרת קארמה שלילית". עד כאן הכול קל ופשוט. הדימוי שנהוג לתת כהסבר: חשוב על אבן שמושלכת לאגם צלול וחלק. היא יוצרת אדוות. כך גם הפעולות שלנו.

אם כך מדוע יש מתקשרים הטוענים, בעיקר בתקופה זו, כי "הקארמה התבטלה", אין יותר קארמה?

האם יש אמת בדבריהם?

התשובה בפשטות: לא. זוהי קביעה שגויה אשר מטעה ואף מסוכנת.

הקארמה היא מערכת חוקים קוסמיים, בראש ובראשונה.

חוקים של "עשה" לעומת צווים של "אל תעשה". עשרת הדברות קשורות לקארמה.

תפקידם של החוקים ללמד הלכות מוסר את בני האדם.

משום שבני אדם לומדים באמצעות שיעורים, אשר הם כל מצבי החיים המאתגרים, משום שיש פיקוח עליון ותכנית עליונה, יש מי שאחראי על מערכת השיעורים.

זו הסיבה שנהוג להשוות את החיים עלי אדמות לבית ספר גדול שבו התלמידים לומדים בשיעורים, נבחנים על הבנתם, מקבלים ציונים. יש שיעורים שהתלמידים אינם סובלים, או אף נוסיף בחיוך: סובלים מהם מאוד. יש שיעורים קלים ומהנים. גם כאן כל אחד בהתאם להבנותיו, לתפיסותיו, אף לאישיותו.

הקארמה מנוהלת באמצעות מועצה גבוהה של ישויות אור, מלאכים, הדרכה עליונה של הצדק הקוסמי. קוראים לה: "מועצת הקארמה". היא דנה בתכניות הנשמות ובדרכים לממשן.

חשוב להוסיף כאן הסבר. כל בני האדם הם נשמות אשר נכנסות אל "משחק החיים" מתוך צורך אבולוציוני מוטבע: התפתחות רוחנית. ההתפתחות הגבוהה ביותר היא זו של המוסר הקוסמי. מוסר זה מסיר את הבערות וחושף את החוק העליון ביקום: "ואהבת לרעך כמוך". חוק זה מדבר על קבלת הזולת בכבוד הראוי. על התחשבות. הוא מחליף את ההתנהלות של "התחשבנות", ניהול פנקסנות בדרך של אנוכיות צרופה. הוא מחליף תודעה של האגו שרוצה להשיג לעצמו, לקחת לעצמו ואף לרמוס את הזולת. זוהי תודעה של נבדלות (אני זה לא אתה!), של מלחמתיות, של דואליות. (טוב לעומת רע, שחור לעומת לבן). ההחלפה היא: אל תודעת הנשמה.

מהי תודעת הנשמה?

המהות הפנימית של בני האדם היא חלק טהור, מודע, המחובר אל בורא עולם. חלק זה נושא את ההבנות העליונות שנלמדו במהלכי חיים רבים ("גלגולים"). חלק זה מתגלם בעולם האמת, ללא גוף בשר ודם. הנשמה מרגישה את האחדות וחיה אותה. היא מבינה ומרגישה את הקשר שבין כל בני האדם. היא מרגישה אהבה לכל הבריאה. מדובר במצב שבו היא שלמה ועברה התפתחות במסעה. כי אכן גם הנשמה מתפתחת כמו הבריאה כולה.

היטיבו חכמי קדם לתאר את המצב: "ואהבת לרעך כמוך". זהו תדר גבוה של חמלה המאפשר באופן טבעי לחוות אחדות. זוהי תודעה של שלום. זוהי תודעה של חמלה. זוהי תודעה של אחדות. כולנו  א ח ד.

הנשמות משליכות עצמן ל"גלגולי חיים" ("גלגולי נשמה") על מנת ללמוד ולהתפתח. לצורך העניין הן מחלקות ביניהן תפקידים. התפקידים מאפשרים להן להתנסות במצבי החיים בצורת "דרמות". מחזות ענק רבי משתתפים.  היטיב לומר ויליאם שייקספיר: "העולם במה וכולנו שחקנים".

כדי להבין את הזולת, כדי "להיכנס לנעליו" ולאפשר הזדהות איתו, יש צורך במשחקי התפקידים ובחלוקתם בכל פעם בצורה שונה. למה הכוונה? פעם נשמה תחווה את מצבי "הקורבן". חוסר אונים, אוזלת יד, סבל.  בפעם אחרת אותה נשמה תחווה גם את המצב של "המקרבן", זה שאינו מתחשב וגורם לזולת לחוש כקורבן. מצבים אלו של "טובים" לעומת "רעים" ילמדו את החלק החשוב ביותר בהתעלות: חוסר שיפוטיות.

בלשון הקבלה, יש צורך לנשמות לחוות גלגולים בדרך של "הדין",  בדרך של "החסד", ב"קו האמצע".

המטרה העליונה, אם ננסח זאת באופן שונה היא: להגיע אל מצב של ניטרליות. חוסר הזדהות עם הדרמות, אשר יוצר הזדהמות בתפיסה. להגיע אל מצב של קבלה מוחלטת של כל היש. להצדיק את הבריאה. זהו מצב נכסף עבור הנשמות המתפתחות.

כמובן שנשמה יכולה לעבור בצורה אינסופית בכל הדרכים לצורך העשרת הלמידה שלה.

"מה שתעשה – כך לך ייעשה", זהו הסבר לחוק הקארמי.

אם פעלת להזיק למישהו, כוחות היקום ייצרו עבורך התנסות שבה מישהו אחר מזיק לך. בדיוק באותו האופן.

אם אתה נוהג ללכת רכיל אודות הזולת, דע כי גם עליך מרכלים.

אם אתה נוהג לכעוס ולהאשים, זו גם ההתנסות שתמשוך אליך.

האם יש "שכר ועונש"?

אנשים רוצים לחשוב שלא כך הדבר. שזוהי תפיסה דתית מיושנת. לא כך הדבר. העונש והשכר הם פרי ההתנסות שלך בהתאם למעשיך. השכר והעונש הם מערכת למידה של חוקי המוסר.

(על גוף המוסר – בספר: "תודעת השחר", אילנה בהט, הוצאת לוטוס).

אלא מה, יש אפשרות של  ת י ק ו ן.

כשאדם מתקן את המידות שלו, מתחרט באמת ובתמים מעומק לבו על מעשיו הרעים, מחליט לעשות תשובה (לאו דווקא באופן דתי), הדבר נחשב. יש אפשרות לתקן ולשנות את הקארמה.

מועצת הקארמה מאפשרת תיקון "חוזי הנשמה". אלו הם התכנית העליונה שבה כתובות המשימות של האדם, הדרכים של הלמידה הנשמתית שלו. אלו הם מצבי חיים שקבועים מראש עם "חלונות הזדמנות" של שינוי.

מלאכי הקארמה מוכנים לעזור לכל אדם שרוצה לתקן את המידות שלו ולשפר את אישיותו. הם מוכנים לסייע בפתרון סכסוכים פנימיים וחיצוניים. הם מוכנים לעזור לאדם להתעלות מ"תודעת האגו" המלחמתית ואף הקורבנית, אל "תודעת הנשמה" החכמה, המודעת, האוהבת.

מערכת הקארמה הקוסמית אחראית לסדר שביקום.

לא הייתם רוצים לחיות בכאוס מוחלט ובחוסר הגיון, נכון?

האם הקארמה ניתנת לשינוי?

אם קראתם את כל מה שנכתב, הבנתם בוודאי שאכן כך הדבר. אם נדייק, יש דברים שיש ביכולתכם לשנות, יש דברים שקבועים מראש ואינם ניתנים לשינוי.

"הכול צפוי והרשות נתונה" – מתחבר אל ההסבר הזה.  כמובן שמשום שהכול מתוכנן בבריאה תבונית וגאונית זו, הרי הכול צפוי. הרשות נתונה לבחור את הדרך שבה הדברים יושגו. למשל: ברצונך לנסוע מחיפה לירושלים. תוכל לבחור מספר דרכים להגיע, כולל שבילי עפר, עיקוף הדרך, הארכתה על ידי נסיעה לצפון, קודם כל, ועוד. כמובן גם שאם תשכילו להשתנות, כל הדרך שלכם תשתנה אף היא.

כיצד לשנות, כיצד להשתנות, כיצד להגיע אל תודעת הנשמה, כיצד להתפתח בקלות ובדרך של שמחה?

יש דרכים רבות כמובן. כל דרך מתאימה למי שצועד בה מתוך רצון פנימי. יש את דרך הקבלה שמצוינת ומאפשרת התפתחות בכיוון הזה.

דרך נוספת: היא לקרוא את הספרים שלי (תודעת השחר, תודעת האחד, תודעת האור, שער להתקדשות, התחברות פנימה) וללמוד מהם. יש ספרים נוספים מתאימים (עליהם המלצתי ב"המלצות על ספרים"). כאמור, יש דרכים לרוב.

אפשר להגיע לטיפולי הכוונה אישיים המקצרים ומזרזים תהליכי התפתחות ושינוי רצוי.

בכל מקרה מה שחשוב זו הכוונה וכוח הרצון. אם ברצונכם בשינוי המיוחל, ראשית תעצרו. תנשמו עמוק, תתכוונו ותצהירו על כך:

"אני בוחר לשנות ולהשתנות. לפתוח את הלב ולהיפתח אל תודעת הנשמה שלי. תודה."

תבורכו בקארמה טובה ובהמשך התפתחות נשמתית מועילה.

אילנה בהט

מורה רוחנית לעיצוב תודעת האחד

"ואהבת לרעך כמוך".

 (מומלץ הספר: התחברות פנימה – מדריך לפיתוח התקשור, אילנה בהט.  פרק עשירי מאפשר חניכה לעבודה עם מלאכי הקארמה. מכיל נוסחאות ריפוי.)

"אנו המלאכים – אדוני הקארמה", דיאן שטיין, הוצאת אור-עם.

צור עימי קשר

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

טלפון (חובה)

הקלד את הטקסט:
captcha

חדשות מרכז לוטוס
ברוכים הבאים לאתרי המחודש, מוזמנים לסייר לכם בין התכנים השונים באתר וליצור עימי קשר באמצעות עמוד צור קשר בתפריט הראשי.גלישה נעימה לכולכם. אילנה.

 

יצא לאור ספרי החדש: "רימונים של קיץ"


יצא לאור ספרי החדש: "התחברות פנימה - מדריך לפיתוח התקשור"

conect cover new

 
בקרוב: קורסים: תקשור והתפתחות רוחנית. הילינג אור הנשמה - למתקדמים (מטפלים ומתקשרים) קבוצת מודעות להתפתחות רוחנית.
בקרוב: קורסי רייקי 1+2, קורס תקשור – התחברות פנימה
התחברו באמצעות הסקייפ!