ברכות לחג השבועות

ברכות לחג השבועות – חג הביכורים – חג מתן תורה.

בני אדם יקרים,

לרגל החג המגיע אליכם מספירות הקדושה והטוהרה, ברצוננו לשפוך מעט אור על מקור האנרגיה של חג זה.

החג החיצוני מסמל את החג הפנימי, שבו מעגל הזמן חג על צירו ומביא אתכם, בני אדם יקרים, בצלם אלוהים נבראתם, אל המקור הפנימי שלכם: אל הנשמה.

מעמד הר סיני, שבו ניתנה תורה לישראל – הינו מעמד מקודש. מעמד פנימי של התעלות. של החלטה להגיע לבגרות והליכה בדרך האמת הפנימית ביותר של הצו האלוקי: עשרת הדברות.

חג זה הינו חג שבו אתם נשבעים לעצמכם שלא להישבות אחר החיצוני, אחר התפל, אחר החומר.

שבו אתם מצטווים לתת ולהעניק מעצמכם. לשחרר את כל האחיזה שלכם בחומר, שנובעת מחוסר, מרצון לסיפוק היצרים הגשמיים.

זו הסיבה שאתם מעלים ביכורים – אתם נותנים את הדברים הטובים ביותר שלכם, מתחלים איתם עם הזולת. אינכם שומרים לעצמכם את כל הטוב שבכם. כי בעת שאתם מתחלקים, נותנים, אתם מפנים מקום לדברים חדשים להיכנס. אתם מראים, הלכה למעשה, את היותכם רוח בזרימה, ללא כבלי החומר.

אתם מצווים להיות בטהרה. בתדר הלבן שבו ספירת הכתר שולחת אליכם את מתנותיה. כשאתם לבושים בלבן אתם פתוחים לקבל את האור היורד אליכם מכנפי השכינה. אתם מצהירים על כוונתכם להיות נקיים, ברים, טהורים, לקיים את המצווה והתחינה: "לב טהור ברא לי אלוקים ורוח נכון חדש בקרבי".

חג הביכורים הינו חג של ביקורים. אתם חדלים לבקר את עצמכם, להקל בערככם, לזלזל ולשפוט, משום שאתם מחוייבים לאהבה. לכבוד. לחמלה.

אתם עולים לרגל אל הנשמה שלכם, שמיוצגת על ידי עיר שלם – ירושלם הבירה, הלב והמרכז של ההוויה שלכם.

אתם מעניקים מטובכם, מאורכם, שהולך וגדל כאשר אתם בוחרים להיכנס למעמד הר סיני, ההר הניסי, שבו אתם מקבלים את ההדרכה העליונה שלכם.

חג השבועות הינו חג שבו אתם מכירים תודה לאמא אדמה, המעניקה לכם מחסדיה, מזינה אתכם ומספקת לכם את כל צרכי מחייתכם בשפע.

שבעת המינים מסמלים את שבעת מרכזי האנרגיה העיקריים המצויים בגופכם הפיסי.

שבוע הינו מספר מקודש, של שבעת ימי השבוע. מידת זמן קוסמית עתיקת יומין.

שישה ימים ברא אלוקים את העולם ובשביעי – קידשו למנוחה. להתבוננות פנימה ולהיזכרות במוצאכם, מטרתכם, ייעודכם כשומרים עלי אדמות. שומרי ומעגני התדר השמיימי האלוקי.

שבעת המינים -הינם גם שבעת המינים שנבחרו להתנסות על פני האדמה, שמוצאם מזרעי הכוכבים.

הרימון – מסמל את הצ'אקרה האדומה. גרגריו הרבים מסמלים את תאי הדם שלכם, שבתוכם מוצפן הדי.אן.אי שלכם, הזיכרונות שלכם, מתנת החיים עצמה. נאמר: "שירבו זכויותינו כרימון".

התמר – מסמל את הצ'אקרה הכתומה. המרכז האנרגטי האחראי על שמירת המין, על היצריות והיצירתיות. התמר הינו עץ רם, יושב על פי רוב על פלגי מים וניזון מהם. פריו משובב נפש ומעניק ברזל ומינרלים חשובים להתהוות תיפקוד בריא של הגוף. מצוי גם בנאות מדבר ומשמח לבב הנודדים, הצמאים, מצל עליהם ומסוכך בעליו. עליו משמשים גם לעשיית חוטים וחבלים וניתן להשתמש בהם בחיי היומיום. עליו נאמר: "צדיק כתמר יפרח".

החיטה והשעורה – מסמלות את המרכז האנרגטי השלישי. את הצ'אקרה הצהובה. גוף הרגש שלכם. גוף זה מושפע מאוד מכל השעורים וההתנסויות שלכם עלי אדמה. רבים כמו גרגרי התבואה. ההתנסויות טבועות לכם בגוף הרגש, מושלכות כשעורים קארמתיים על חייכם. שעורים אלו מגיחים מצד ימין ומצד שמאל, ספירת "דין" וספירת "חסד", עד שהינכם מגיעים ל"קו האמצע", של האיזון והנייטראליות.  החיטה מספקת לכם את הקמח, שממנו אופים את לחמכם. וכבר נאמר: "אם אין קמח – אין תורה".

השעורה מספקת לכם את השיכר, ממנו אתם עושים את הבירה. הקמח נועד לקרקע אתכם אל אמא אדמה ולחזק את השורשים שלכם.

הזית – מסמל את המרכז האנרגטי הרביעי – הצ'אקרה הירוקה. זהו מרכז הלב והחמלה האינסופית. זהו המרכז המחבר את השמים לאשמה, את ה"עליונים לתחתונים". כאן מוצאים את ביטויים רגשות של טוהר, אהבה בלתי מותנית, התעלות רוחנית, שמביאה לאושר אינסופי. הזית הינו פרי קדוש ומקודש משחר הזמנים. השמן המופק ממנו משמש להתקדשות ולמשיחה של מלכים ונביאים. הוא מסמל את השלום, מאז ומתמיד.

שלום זה מושג רק כאשר אתם נמצאים בשלום פנימי. אוהבים ומקבלים את עצמכם ומניחים ללבכם להיפתח, פעם אחר פעם, בלי לחשוש מפגיעה. מבלי לוותר על החמלה. הזית הינו עץ ירוק עד. כל ימות השנה, כל המחזור של הטבע, הוא נשאר זקוף ועליו מעניקים את הצבע הירוק המהול בכסף, של המימדים הגבוהים.

גזעו של הזית מוסיף טבעות בכל מחזור חיים, וטבעותיו משולות לטבעות האנרגיה שלכם, להתנסויות הקארמתיות שלכם. פריו משמש גם למאכל, ובריא לגוף ולנפש.

הגפן – מסמל את הצ'אקרה החמישית, שצבעה כחול. רב שיח זה, שימש מאז ומתמיד סימן לשפע, לשגשוג. מפריו של הגפן מפיקים את היין – המשמש לקידוש, להבדלה בין קודש לחול.ועליו נאמר: "יין ישמח לבב אנוש".  היין משחרר חרצובות הלשון, מתיר מעצורים וחסימות ובמידת לגימה מספקת ונאותה – מאפשר לאדם לבטא את עצמו בדברים של חסד וטעם. במידת ההגזמה- האדם מגיע לשיכרון ומאבד את השליטה לחלוטין.

התאנה – עץ זה מסמל את הצ'אקרה השישית, המכונה "עין שלישית" וצבעה סגול. עץ זה מתקשר למשל "גן העדן" ולסיפורם של אבותיכם הראשונים, אדם וחווה, שהתהלכו בגן עירומים ולא יתבוששו. העץ מתקשר עם ידע, הכרת ערך הגוף, סיפוק התאוות הארציות ביחד עם צניעות. פריו סגלגל וצבעו קשור לצ'אקרה זו. הוא נחשב לבעל מהות נשית ובשלה. ועליו נאמר:" התאנה נתנה פגיה".

הצ'אקרה השביעית, המכונה "כתר", מהיותה הפתח שלכם לאנרגיה הקוסמית, מורכבת משבעת המינים כאחד, בחבילה אחת.

"בחג שבועות תעשה לך ביכורי קציר חיטים…"

הודו על השפע שניתן לכם, הודו לאמא אדמה, הודו לאנרגיה השמיימית, לכל היופי שבכן העדן בו אתם חיים, תחת מסכי החלום.

קיימו את מצוות "ואהבת לרעך – כמוך" וחיו בשלום. באהבה. באחדות. בהתעלות.

ברוכים תהיו בהוויתכם הנצחית וחג שמח לכל בית ישראל

ואמרו אמן

מדריכי האור והאהבה

מתוך: "שער להתקדשות – יצירה מודעת", אילנה בהט / מדריכי האור,  הוצאת לוטוס, 2004 ©

צור עימי קשר

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

טלפון (חובה)

הקלד את הטקסט:
captcha

חדשות מרכז לוטוס
ברוכים הבאים לאתרי המחודש, מוזמנים לסייר לכם בין התכנים השונים באתר וליצור עימי קשר באמצעות עמוד צור קשר בתפריט הראשי.גלישה נעימה לכולכם. אילנה.

 

יצא לאור ספרי החדש: "רימונים של קיץ"


יצא לאור ספרי החדש: "התחברות פנימה - מדריך לפיתוח התקשור"

conect cover new

 
בקרוב: קורסים: תקשור והתפתחות רוחנית. הילינג אור הנשמה - למתקדמים (מטפלים ומתקשרים) קבוצת מודעות להתפתחות רוחנית.
בקרוב: קורסי רייקי 1+2, קורס תקשור – התחברות פנימה
התחברו באמצעות הסקייפ!